Niefortunny komentarz Dr. Oetkera

Logo Dr.Oetker

W ostatnim czasie firma Dr. Oetker Polska skomentowała mój post słowami:

Szanowny Panie, wszystkie niezbędne informacje o naszych produktach znajdują się na stronie www.oetker.pl oraz www.e-oetker.pl.

Prawdopodobnie osoba z firmy Dr.Oetker Polska, która zamieściła ten komentarz, nie zapoznała się z informacjami podawanymi na wymienionych w nim stronach. My się z nimi zapoznaliśmy. Okazało się, że podawane tam informacje są nieścisłe i niepełne.

Przykładowo dla produktu Żelfix 2:1 Dr. Oetker podaje jedynie wartość odżywczą w 100 gramach Żelfixu 2:1, ale nie podaje wartości odżywczej typowej porcji oraz nie podaje wymaganej przepisem referencyjnej wartości spożycia (dostęp 10.12.2018). Nadto znajduje się tam zastrzeżenie: „Staramy się, aby informacje produktowe były właściwe, niemniej jednak może się zdarzyć, że skład, wartości odżywcze oraz obecność alergenów w naszych wyrobach mogą ulec zmianie. Rekomendujemy, aby każdorazowo sprawdzić etykietę produktową na fizycznym opakowaniu przed jego konsumpcją.
To zastanawiające, bo informacja opatrzona zastrzeżeniem, że może być nieścisła, bywa dezinformacją.

Firma Dr. Oetker Polska powinna chyba przemyśleć stosowaną praktykę informowania klientów o swoich produktach. Obecnie może się zdarzyć, że klient dokona zakupu kierując się informacją uzyskaną na stronie internetowej, a po otrzymaniu produktu stwierdzi, że kupił coś innego, bo na etykiecie podano inne informacje, niż w internecie.

Leave a Reply