Co daje producentowi żywności obecność w Polskim Portalu Żywnościowym?

Są firmy spożywcze, które podają, że nie widzą potrzeby korzystania z Portalu. Mówią, że zapewniają klientom wystarczającą informację o swoich produktach poprzez zamieszczenie ich na etykiecie. Czy mają słuszność?

Można w to wątpić. Coraz większą liczbę zwolenników zdobywa pogląd, że ograniczenie przez określonego producenta informacji o danym wyrobie do podawania jej wyłącznie na etykiecie, jest działaniem realizowanym głównie w interesie własnym. Jest tak, ponieważ każdy producent chce sprzedawać swoje wyroby, a bez odpowiedniej etykiety nie jest to możliwe. Obecnie opinia publiczna coraz wyraźniej oczekuje od każdego producenta żywności, żeby nie myślał tylko o sobie, ale także manifestował troskę o swoich klientów, na których odżywianiu zarabia. Stąd ważne jest okazywanie dbałości o łatwą dostępność informacji o produkowanych wyrobach oraz o podawanie jej w sposób ułatwiający świadomy dobór pożywienia. Polski Portal Żywnościowy stał się więc istotnym sojusznikiem producentów dbających o swój wizerunek. Jest w nim zebrana w jednym miejscu informacja o wielu wyrobach spożywczych, co umożliwia łatwe ich porównywanie. Jest tam też dostępny program DrDietman, który ułatwia świadomy dobór pożywienia poprzez bilansowanie diety.

Polski Portal Żywnościowy jest przedsięwzięciem pro publico bono. Jest realizacją misji informowania konsumentów o produktach spożywczych, którą powinni także współrealizować producenci żywności. Prowadzenie każdego przedsięwzięcia wiąże się z określonymi kosztami. Opinia publiczna może oczekiwać, że część z kosztów funkcjonowania Portalu wezmą na siebie producenci żywności. To będzie manifestacją dbałości każdego z nich o interesy klientów. Oczywiście, jeśli danego producenta nie stać na wydatkowanie kwoty 50 zł miesięcznie na pokrycie kosztów informowania swoich klientów, wystarczy zwrócić się do Redaktora naczelnego o zwolnienie z obowiązku opłacania abonamentu. Bo chodzi przede wszystkim o to, żeby w Portalu były wszystkie wyroby obecne na rynku.

Portal został tak pomyślany, żeby ponoszenie nawet symbolicznych kosztów uczestnictwa nie przynosiło tylko i wyłącznie korzyści wizerunkowych. Każdy zarejestrowany producent czy handlowiec uzyskuje swoja podstronę w Portalu. Jest jej administratorem i gospodarzem. Może prowadzić na niej swoją działalność reklamową bez obowiązku ponoszenia dodatkowych kosztów.

8 komentarzy

  1. Anna P. 12 lutego 2019
  2. jan 12 lutego 2019
  3. ewa22 12 lutego 2019
  4. KarolRex 12 lutego 2019
  5. Eleon3 12 lutego 2019
  6. Jerzy.Kukła 13 lutego 2019
  7. Jerzy.Kukuła 22 lutego 2019
  8. Jerzy.Kukuła 26 lutego 2019

Leave a Reply