Dariusz Sapiński – Prezes SM Mlekovita

Prezes Dariusz Sapiński [fot. Wistula02 na licencji CC BY-SA 3.0

Pan Dariusz Sapiński urodził się 3 lipca 1954 roku w Zambrowie. W roku 1979 ukończył studia wyższe na wydziale Technologii Żywności Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. Po studiach podjął pracę w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Wysokiem Mazowieckiem. W owym czasie była to jedna z wielu podobnych sobie spółdzielni. W 1985 roku Pan Dariusz Sapiński został jej Prezesem. W 1989 roku opracował program rozwoju spółdzielni i podjął jego realizację. Obecnie spółdzielnia ta, występująca od 1992 roku pod nazwą SM Mlekovita, jest jedną z największych grup mleczarskich w świecie. Codziennie przerabia ponad 8 milionów litrów mleka. Kupowanego od ponad 15 tysięcy stałych dostawców. Wielu z nich to członkowie spółdzielni. Wytwarza ponad 1000 różnych produktów mleczarskich. Cieszą się one bardzo dobrą opinią. Są chętnie kupowane, bo mają opinię smacznych i zdrowych. Mlekovita zdobywa wiele nagród i wyróżnień potwierdzających, że wiele jej wyrobów zasługuje na miano znakomitych. Sprzedaje je nie tylko w całej Polsce, ale też w 159 krajach świata.

Wymyślenie koncepcji przeobrażenia zwykłej spółdzielni mleczarskiej w olbrzymią, nowoczesną firmę i kierowanie tym procesem nakazuje uznać Pana Prezesa Dariusza Sapińskiego za niezwykle sprawnego biznesmena. Człowieka z otwartą głową. Osobę będącą wybitnym strategiem obdarzoną niezwykłą intuicją biznesową. Pan Dariusz Sapiński zajmuje poczesne miejsce w grupie wybitnych polskich menedżerów. Jego osiągnięcia były wielokrotnie doceniane. Otrzymał wiele odznaczeń państwowych oraz biznesowych. Tego wszystkiego Pan Dariusz Sapiński nie mógł dokonać sam. Miał to szczęście, że trafił na wiele wyjątkowych osób, ale też potrafił ze swojego szczęścia skorzystać przez to, że umiał docenić te osoby i je za sobą pociągnąć. Niezwykłym jest też osobiste zaangażowanie Pana Dariusza Sapińskiego w wiele inicjatyw lokalnych. Wszędzie tam, gdzie jest Mlekovita pojawia się jej Prezes i odciska swoje dobre piętno, na wszystkim, co się tam dzieje.

Bardzo ważną rolę w Mlekovicie pełni nowoczesne, świetnie wyposażone i zatrudniające wybitnych specjalistów Laboratorium Badania Mleka. Potrafi ono zbadać i skutecznie analizować mleko i produkty mleczarskie. Podlega bezpośrednio Prezesowi. Jeśli z półproduktami lub produktami będzie coś nie tak, Pan Dariusz Sapiński dowie się o tym pierwszy. Z pewnością podejmie decyzję z dbałością o zdrowie klientów. Całym swoim życiem i dokonaniami udowodnił, że jest dobrym człowiekiem, do którego można mieć zaufanie.

One Response

  1. Janina Konarska 26 kwietnia 2019

Leave a Reply